سیمبین نوکیا رسما بازنشسته شد

شرکت نوکیا در صفحه رسمی خود مربوط به گروه توسعه‌دهنده Symbian Team در شبکه اجتماعی توئیتر، پایان فعالیت آن‌ها را اعلام کرد و توضیح داد که از این پس دیگر هیچ ابزار کاربردی برای سیمبین تولید نمی‌شود.

به گزارش فارس به نقل از جی‌اس‌ام آرنا، شرکت نوکیا در اکتبر گذشته اعلام کرده بود که به پشتیبانی از توسعه‌دهندگان سیستم‌های عامل MeeGo و Symbian در تاریخ اول ژانویه ۲۰۱۴ پایان می‌دهد و هم‌اکنون که از این تاریخ عبور کرده‌ایم، فروشگاه اینترنتی Ovi Store نوکیا دیگر هیچ ابزار کاربردی برای این س

یستم‌عامل‌ها قبول نمی‌کند.

شرکت نوکیا در صفحه رسمی خود مربوط به گروه توسعه‌دهنده Symbian Team در شبکه اجتماعی توئیتر، پایان فعالیت آن‌ها را اعلام کرد. در این صفحه اعلام شد: “ما رسما تعطیل شدیم. از همه شما به خاطر حمایت‌های سال‌های گذشته تشکر می‌کنیم”.

برای توضیح بیشتر در این زمینه باید گفت که پایان فعالیت‌های MeeGo/Symbian به این معنی خواهد بود که مراکز توسعه دهنده نرم‌افزاری از این پس دیگر قادر نخواهد بود نسل جدید ابزارهای خود را برای دو سیستم‌عامل یاد شده روی فروشگاه اینترنتی Ovi Store نوکیا ارایه دهند.

البته این مراکز همچنان به فرآیند کسب درآمد از ابزارهایی که تاکنون ساخته‌اند ادامه خواهند داد و ابزارهایی که تاکنون ارایه شده‌اند، برای بارگذاری توسط کاربران در این فروشگاه خواهند ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.