خصوصیات یک ماوس مناسب

یکی از اجزای مهم کامپیوتر ماوس آن است. اگر ماوس خوبی نداشته باشید یا نوع آن با کاری که انجام می دهید همخوانی نداشته باشد، کار با کامپیوتر برای شما بسیار عذاب‌آور خواهد شد. برای همین در ادامه نکاتی را مورد انتخاب بک ماوس مناسب می‌آورم:

سیم‌دار یا بیسیم: 

جندسالی است که ماوسهای بیسیم در بین کاربران بسیار محبوب شده است. تنهای نکته ای که می توان در مورد این ماوس ها نام برد، این است که بعد از اتمام کار حتما آن را خاموش کنید، چون ممکن است باتری آن زودتر ار حد معمول پاک شود.

ماوس از نظر داشتن سیم

دقت حرکت ماوس:

دقت ماوس بر اساس تعداد نقاط در اینج مربع سنجیده می‌شود. (یعنی DPI) ماوس های معمولی از ۶۰۰ به بالا هستند. طبعا اگر ماوسی با تعداد نقاط بالاتر تهیه کنید برای کارهای حساس و دقیق می تواند بسیار بهتر باشید. برای اینکه شما سرعت کارهاتون بیشتر بشه علاوه بر انتخاب ماوس با دقت مناسب پردازنده مناسبی هم باید داشته باشید برای اطلاعات بیشتر بر روی این لینک کلیک نمایئد.

نوری یا لیزری:

سنسور حرکتی ماوس می تواند نوری یا لیزری باشد. ماوسهای نوری یا optical به وسیله انتشار نور قرمزی در قسمت زیری خود کار می کنند و دارای دقت و حساسیتهای معمولی هستند. در حالیکه ماوسهای لیزری دارای کیفیت بسیار بالاتری هستند، از طرفی قیمت نسبتا بیشتری نیز دارند. ماوسهای لیزری دارای نور قابل مشاهده ای نیستند.

مقایسه ماوسهای لیزری و نوری

مناسب برای راست دست یا چپ دست

ماوسها طوری طراحی شده اند که می تواند برای افراد چپ دست راحت تر باشند. پس اگر راست دست هستید به هنگام انتخاب ماوس به این مورد توجه کنید تا نوع مناسبی را انتخاب نمائید.

شما می توانید موارد بالا را بصورت فیلم از طریق این لینک در آپارات مشاهده نمایید.

[aparat id=”sHOlJ”]

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.