نحوه بازیابی اسناد word که ذخیره نشده‌اند

 

ممکن است گاهی اوقات بعد از ساعتها کار با نرم افزار word و تایپ مطالب زیادی، ناگهان سیستم شما قفل کرده و مجبور می‌شوید کامپیوترتان را ری‌ست کنید در این حین یادتان می‌آید که فایل خود را ذخیره نکرده‌اید (چه اتفاق وحشتناکی مخصوصا اگر فرصت کافی هم نداشته باشید). در این مقاله ما به شما آموزش می‌دهیم که چگونه می‌توانید به ان فایلها دسترسی پیدا کنید. ( البته نه ۱۰۰ درصد)


نحوه بازیابی سند ذخیره نشده یا حذف شده مایکروسافت ورد

برای هر کدام از ما این تجربه پیش آمده است که یک سند ورد را بدون اینکه ذخیره کرده باشیم حذف شده است و این امر باعث وحشت ما شده است. اما اصلا جای نگرانی نیست چرا که امکان بازیابی سند ذخیره نشده یا حذف شده در ورد وجود دارد.

در این مقاله آموزشی چهار راه سریع برای بازیابی سند ذخیره نشده یا حذف شده در ورد را به شما معرفی خواهیم کرد. بعد از آشنا شدن با این چهار روش می توانید به راحتی سند ذخیره نشده در ورد را بازگردانی کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

آنچه که در این مقاله به شما آموزش داده خواهد شد به صورت زیر است:

  • بازیابی سند ذخیره نشده  مایکروسافت ورد
  • بازیابی سند حذف شده مایکروسافت ورد
  • بازیابی فایل ورد پس از هنگ کردن مایکروسافت ورد
  • بازیابی اسناد ذخیره نشده در ورد از طریق برنامه بازیابی اطلاعات

همچنین بخوانید: نحوه محو و پاک کردن شماره صفحه، از صفحه اول سند ورد

بازیابی سند ذخیره نشده مایکروسافت ورد

قبل از هر چیزی سعی کنید که همیشه ورد خود را بر روی ذخیره سازی خودکار (auto saves) تنظیم این کار باعث می شود که سند عمل ذخیره سازی به صورت خودکار انجام شود و دیگر هیچ گونه نگرانی بابت حذف سند خود نداشته باشید.

اما در صورتی که سند خود را به صورت دستی ذخیره سازی می کنید امکان دارد گاهی بدون آنکه آن را ذخیره کرده باشید ، حذف شود. اما جای هیچ گونه نگرانی نیست شما می توانید به راحتی فایل ذخیره نشده در ورد را بازگردانی کنید. برای انجام این کار کافی است که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

مرحله ۱:

در نوار ابزار مایکروسافت ورد بر روی تب File کلیک کنید.

بازیابی سند ذخیره نشده مایکروسافت ورد

بازیابی سند ذخیره نشده مایکروسافت ورد

مرحله ۲:

اکنون بر روی Manage Document کلیک کرده و در لیست کشویی ظاهر شده گزینه Recover Unsaved Documents را انتخاب کنید.

بازیابی سند ذخیره نشده مایکروسافت ورد

بازیابی سند ذخیره نشده مایکروسافت ورد

مرحله ۳:

فایل گم شده خود را در کادر محاوره ای چک کنید. اگر فایل شما اخیرا حذف شده باشد شما باید بتوانید آن را مشاهده کنید.

بازیابی سند ذخیره نشده مایکروسافت ورد

 سند ذخیره نشده مایکروسافت ورد

مرحله ۴:

سند ورد بازیابی شده را باز کنید و سپس ، بر روی گزینه Save As که در بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید. به این ترتیب بازیابی سند ورد ذخیره نشده انجام خواهد شد.

بازیابی سند ذخیره نشده مایکروسافت ورد

 سند ذخیره نشده مایکروسافت ورد

نکته:

شما می توانید حالت ذخیره سازی خودکار سند خود را بروز رسانی کنید. برای انجام این کار بر روی تب File کلیک کرده و در بخش Options بر روی گزینه Save کلیک کنید و شماره دقیقه را تغییر دهید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا اطمینان حاصل کنید بعد از هر چند دقیقه سند شما به صورت خودکار ذخیره خواهد شد و نگرانی از بابت حذف و یا پریدن اطلاعات خود در سند Word نخواهید داشت.

برگرداندن سند حذف شده مایکروسافت ورد

گاهی امکان دارد با حذف شدن سند خود در ورد وحشت زده شویم و فکر کنیم که دیگر راهی برای بازیابی سند حذف شده در ورد وجود ندارد. اما خوشبختانه بدون نیاز به هیچ نرم افزار ریکاوری امکان بازیابی سند در ورد وجود دارد. چرا که Microsoft Word دارای ابزارها و ویژگی هایی است که شما به راحتی می توانید با استفاده از آن ها در کمترین زمان سند خود را بازیابی کنید.

برای انجام این کار مراحل زیر را به ترتیب و با دقت دنبال کنید:

مرحله ۱:

در دسکتاپ خود Recycle Bin را باز کنید.

بازیابی سند حذف شده مایکروسافت ورد

بازیابی سند حذف شده مایکروسافت ورد

مرحله ۲:

شما در این مرحله باید فایل مورد نظر خود را جستجو کنید. برای انجام آن کافی است نام فایل ، نوع فایل و یا تاریخ حذف آن را جستجو کنید. اگر فایل مورد نظر خود را پیدا کردید محل اصلی قرار گیری آن را یادداشت کنید. هنگامی که شما سند ورد حذف شده را بازیابی می کنید ، آن ها به صورت خودکار در موقعیت یا مکان بازسازی خواهند شد.

بازیابی سند حذف شده مایکروسافت ورد

بازیابی سند حذف شده ورد

مرحله ۳:

اکنون بر روی فایل مورد نظر خود راست کلیک کرده و گزینه Restore را انتخاب کنید ، آنگاه سند ورد حذف شده به محل اصلی خود بازگردانده خواهد شد.

بازیابی سند حذف شده مایکروسافت ورد

بازیابی سند حذف شده مایکروسافت ورد

نکته:

هنگامی که یک فایل حذف می شود در حقیقت شما یک نشانگر را بر می دارید که اشاره دارد که فایل بر روی دیسک ذخیره شده است. فایل تا زمانی بر روی دیسک قرار دارد که اطلاعات جدید را رونویسی کنید. پس تا زمانی که این اتفاق بیفتد شما فرصت دارید تا سند ورد را بازیابی کنید.

بازیابی سند ورد بعد از بسته شدن مایکروسافت ورد

بازیابی سند که ذخیره نشده باشد ، بیشتر اوقات از خطای کاربران ناشی می شود. اگر سیستم شما به صورت ناگهانی از کار افتاد و یا مایکروسافت ورد شما ناگهانی بسته شدد ، می توان اسناد ورد را بازیابی کرد. به شرطی که شما به سرعت فایل های از دست رفته را جستجو کنید قبل از اینکه اطلاعات و فایل های دیگر فضای دیسک را پر و جایگزین آن ها شوند.

برای انجام این کار می توانید مراحل زیر را انجام دهید:

۱-‌ هنگامی که سیستم شما دوباره آنلاین شد و برگشت Reopen Microsoft Word را انتخاب کنید. این برنامه به صورت خودکار سند ذخیره نشده در ورد را ریکاوری می کند.

بازیابی سند ورد بعد از سقوط مایکروسافت ورد

بازیابی سند

۲-‌ اگر سند مورد نظر شما در Auto Recover ظاهر نشده بود ، بر روی تب File کلیک کرده و به بخش Options بروید و سپس گزینه Save را انتخاب کنید.

بازیابی سند ورد بعد از سقوط مایکروسافت ورد

بازیابی فایل ورد بعد از سقوط مایکروسافت ورد

۳-‌ سند مورد نظر خود را از Auto Recover کپی کرده و در File Explorer بچسبانید.

بازیابی سند ورد بعد از سقوط مایکروسافت ورد

بازیابی سند

۴-‌ اکنون به تب File برگشته و بر روی گزینه Open کلیک کنید و به بخش Recent Document بروید. یک لیست از وردهای ذخیره شده را مشاهده خواهید کرد ، شما باید در پایین این لیست بر روی Recover Unsaved Documents کلیک کنید.

بازیابی سند ورد بعد از سقوط مایکروسافت ورد

مایکروسافت ورد

۵-‌ خب حالا فایل مورد نظر را خود را Paste کنید. سپس ، بر روی گزینه Open کلیک کنید تا فایل مورد نظر ریکاوری شود.

بازیابی سند ورد بعد از سقوط مایکروسافت ورد

بازیابی سند بعد از سقوط مایکروسافت ورد

نکته:

یکی از دلایل رایجی که باعث سقوط مایکروسافت ورد می شود ، الگوهای خراب یا فاسد است. اگر برنامه آفیس شما به طور مرتب خراب و سقوط می کند ، سعی کنید Word را بدون هیچ یک از این ویژگی ها دوباره آن را بارگیری کنید این کار به بهبود قابلیت اطمینان کمک خواهد کرد.

ریکاوری سند ورد از طریق برنامه بازیابی اطلاعات

اگر هیچ یک از روش های بالا به بازیابی سند ذخیره نشده یا حذف شده در ورد به شما کمک نکرد ، بهترین روش این است که شما از نرم افزارهای پشتیبانی یا نرم افزارهای بازیابی اطلاعات استفاده کنید.

یکی از بهترین نرم افزارهای ریکاوری  اطلاعات سند ورد استفاده از نرم افزار Acronis Revive است. نرم افزار Acronis Revive یک برنامه بسیار آسان است و به شما اجازه می دهد تا تمام محتویات و فایل های از دست رفته سیستم خود را بازیابی کنید.

برنامه Acronis Revive به صورت خودکار تمام درایوهای داخلی، خارجی و کارت حافظه را برای فایل های از دست رفته جستجو خواهد کرد. هنگامی که فایل مورد نظر پیدا شد ، به شکل بلقوه و موفقیت آمیزی فایل را ریکاوری خواهد کرد. این ابزار می تواند اسناد ذخیره نشده ورد را با موفقیت برگرداند. برنامه Acronis Revive یک فایل تصوری را ایجاد خواهد کرد و سپس سند را ذخیره و در عرض چند ثانیه آن را در دسترس کاربر قرار خواهد داد.

در این مقاله آموزشی از فراز سافت ، به آموزش نحوه بازیابی سند ذخیره شده یا حذف شده در مایکروسافت ورد پرداختیم. در این آموزش چهار راه حل را برای برگرداندن در اختیار شما قرار دادیم. امیدواریم که این آموزش نیز مورد توجه شما قرار گرفته باشد. در صورت هر گونه سؤال در مورد این آموزش می توانید آن را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید. با دیگر آموزش ها و محصولات ما در فراز سافت همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.